• Kliknij aby pomóc

Stowarzyszenie

  • Archidiecezja Kolońska
  • Miasto Jelenia Góra
  • UNIA

Gimnazjum Katolickie

„Czas na Rodzinę” – relacja z V Jeleniogórskiego Marszu dla Życia i Rodziny

marsz%20logo.png

Pod takim właśnie hasłem, deklarując jednocześnie że „mamy czas na Rodzinę” jeleniogórzanie, w niedzielę 11 czerwca przeszli w Marszu dla Życia i Rodziny, którego głównym organizatorem od kilku lat jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Czas na rodzinę -  jak piszą Organizatorzy Marszów -  to komunikat dla każdego, komu jej dobro leży i powinno leżeć na sercu. Czyli zarówno samym członkom rodziny, którzy winni tak gospodarować czasem aby jak najwięcej zainwestować go w rodzinę, aby była priorytetowa pośród wszystkich ludzkich relacji i zaangażowania, jak i dla rządzących, którym jej dobro powinno wyznaczać kierunki podejmowanych działań. Marsz natomiast, to doskonała okazja aby wybrzmiała potrzeba zwrócenia się w stronę rodziny, odbudowania szacunku dla niej, pokazania jej piękna i radości jaka płynie z relacji między małżonkami, rodzicami i dziećmi, dziadkami wnukami.

Marsz rozpoczął się Mszą św. w jeleniogórskiej bazylice. Po uroczystej Eucharystii, nastąpiło oficjalne jego rozpoczęcie, podczas którego uczestnicy zapoznani zostali z ideą tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny. Słowa wprowadzenia przedstawili państwo Agnieszka i Mariusz Gierusowie, którym towarzyszyli ich trzej synowie. Następnie uczestnicy Marszu przeszli barwnym korowodem, skandując hasła promujące życie i wartość rodziny, przez Plac Ratuszowy, ulicę Wolności i Morcinka do Parafii Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu. Tam,  w ogrodach parafialnych, odbył się piknik rodzinny.

Tych, którzy doszli do celu, powitał gospodarz parafii na ul. Morcinka, ks. Grzegorz Niwczyk i zaprosił na piknik przygotowany prze parafian. Były gry i zabawy dla dzieci, pyszne ciasta i loteria fantowa.

opr. i foto: Barbara Ludorowska